Nasza technologia

Nasza technologia

Proces realizacji usługi czyszczenia obejmuje następujące etapy:

Przyjęcie odzieży

Naszą pracę rozpoczynamy od dokładnego obejrzenia i sprawdzenia Twojej odzieży. Przeszkolony personel rozpoznaje rodzaj tkaniny w celu wyboru właściwej metody czyszczenia. Szczegółowo sprawdzamy rodzaj plam oraz ewentualne uszkodzenia tkanin. W miarę potrzeb sugerujemy także zastosowanie usług dodatkowych, których zadaniem jest odpowiednia konserwacja Twojej odzieży.

Odplamianie odzieży (Detaszowanie)

Większość odzieży po przyjęciu do pralni jeszcze przed bezpośrednim procesem czyszczenia wymaga wstępnego odplamienia. Dokonuje się tego na stole detaszerskim. To tutaj ulegają obróbce wszelkie zabrudzenia i plamy. Używamy do tego profesjonalnych, specjalistycznych środków chemicznych przeznaczonych do różnego typu zabrudzeń i odpowiednich dla zróżnicowanych tkanin. Dzięki ich wykorzystaniu osiągamy wysoką skuteczność czyszczenia, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo odzieży.

Czyszczenie odzieży (Pranie właściwe)

Po odplamieniu wstępnym oraz dalszej segregacji odzieży w zależności od rodzaju zabrudzeń, tkanin itp., odzież trafia do agregatu pralniczego gdzie rozpoczyna się proces chemicznego czyszczenia. Operator agregatu zamyka bęben maszyny i wybiera odpowiedni program z komputera sterującego urządzeniem. Proces prania jest całkowicie zautomatyzowany i na bieżąco kontrolowany przez czujniki elektroniczne. Pranie kończy się odwirowaniem, po którym zostaje uruchomiony proces suszenia, polegający na zamkniętym obiegu ciepłego powietrza z wykropleniem odparowanego rozpuszczalnika.

Technologia, którą wykorzystujemy opiera się na praniu wyrobów odzieżowych w specjalnych rozpuszczalnikach, w hermetycznym agregacie piorąco - suszącym. Jest to technologia ekologiczna, gdyż nie emituje żadnych oparów z maszyny na zewnątrz. Opary powstające w procesie suszenia są wymrażane (przez specjalne chłodziarki), a tym samym skroplone i zwrócone do zbiorników agregatu.

Formowanie i prasowanie odzieży

Wysuszona odzież poddawana jest procesowi wykańczania i prasowania na stołach i manekinach prasowalniczych. Stół do prasowania jest zaawansowanym urządzeniem, wyposażonym w nadmuch, odsysanie, podgrzewany blat, ramię pomocnicze, żelazko elektryczno-parowe, oświetlenie oraz wytwornicę pary. Tak wyposażony stół pozwala w pełni nadać właściwą i estetyczną formę odzieży. Ponieważ prasowanie wpływa w ogromnym stopniu na ostateczny efekt wizualny, przykładamy do niego bardzo dużą uwagę.

Kontrola jakości

Po zakończeniu procesu prania i prasowania sprawdzamy bardzo dokładnie jakość wykonanej usługi. Przez wiele lat pracy wypracowaliśmy własne, wysokie standardy pracy i znani jesteśmy z wysokiej jakości. Zawsze dbamy o to, aby powierzona nam odzież odzyskiwała swoje walory użytkowe i estetyczne w najwyższym możliwym stopniu.

Pakowanie odzieży i jej odbiór

Po weryfikacji jakościowej odzież zostaje zapakowana przy pomocy pakowarki w specjalny rękaw foliowy i zawieszona na wieszaku jezdnym lub transporterze wieszakowym pod odpowiednim numerem. Zależy nam aby Twoja odzież była bezpieczna i zachowała wszelkie walory wykonanej usługi zanim ją odbierzesz oraz nie ucierpiała podczas późniejszego transportu do domu.