Suknie ślubne

Suknie ślubne

Czy każda suknia ślubna wymaga szczególnego rodzaju konserwacji?
W zależności od zaleceń producenta, rodzaju użytych tkanin i zastosowanych dodatków suknie ślubne mogą być albo wyłącznie czyszczone chemicznie albo wyłącznie prane wodnie, natomiast przy niektórych sukniach możliwe jest zastosowanie obu sposobów konserwacji.

Czy pralnia może odmówić przyjęcia sukni do konserwacji i w jakim przypadku?
Tak, pralnia może odmówić przyjęcia sukni do konserwacji, co może wynikać ze zbyt wysokiego ryzyka wykonania usługi. Rodzaj i różnorodność użytych tkanin, ilość dodatków, stopień zabrudzenia, ilość użytkowych uszkodzeń mechanicznych sukni oraz dopuszczalne przez producenta sposoby konserwacji, wszystko to wpływa na stopień trudności wykonania usługi. Ponadto, niestety producenci bardzo często umieszczają w wyrobach metki z błędną informacją dotyczącą składu tkaniny i zalecanego sposobu konserwacji lub zdarza się, iż suknie w ogóle nie posiadają takowych metek. Dodatkowo, nie wszystkie elementy sukni zostają przez producentów przetestowane na zalecany przez nich sposób konserwacji. W związku z powyższym, zawsze doradzamy udanie się z wyrobem i indywidualne konsultacje z naszymi pracownikami w jednej z 50-ciu placówek Pralni Panda zlokalizowanych w całej Polsce.

Czy każdą plamę pralnia jest w stanie usunąć?
Niestety nie wszystkie zabrudzenia są usuwalne. Zależy to od rodzaju użytych tkanin, ilości i intensywności zabrudzeń, dopuszczalnych sposobów konserwacji, a także powstałych uszkodzeń mechanicznych. Jednakże, od roku 1999 naszym priorytetem jest aby usługi wykonywane w Pralniach Panda były świadczone rzetelnie, fachowo, co pozwala nam już od blisko 20 lat zapewniać naszym Klientom wysoki poziom oferowanych przez nasze Pralnie Panda usług.

Czy suknię ślubną można prać w domu czy lepiej zawsze zlecić tę usługę profesjonalistom?
Jedynie suknię, która na metce ma dopuszczony przepis prania w wodzie można wyprać w domu. Jednakże nie zalecamy tego sposobu konserwacji w związku z wcześniej wspomnianymi przykładami dotyczącymi błędnych informacji umieszczanych na metkach przez producentów. Doradzamy oddanie sukni do profesjonalnej Pralni Panda, ponieważ doświadczenie naszych pracowników pozwala w dużym stopniu przewidzieć ryzyko związane z konserwacją. Ponadto, nasze pralnie dysponują odpowiednio dużymi agregatami pralniczymi, żelazkami parowymi (ułatwiającymi skomplikowany proces prasowania) oraz specjalistycznymi preparatami odplamiającymi.

Czy każda pralnia Panda przyjmuje suknie ślubne do konserwacji?
W każdej pralni Panda jest możliwość oddania sukni ślubnej do konserwacji.

Dlaczego warto oddać suknie ślubną właśnie do pralni Panda?
Od wielu lat suknie ślubne stanowią bardzo duży udział w asortymencie czyszczonej przez nas odzieży. Wieloletnie doświadczenie i co się z tym wiąże zgromadzona olbrzymia wiedza, pozwoliły nam osiągnąć pozycję eksperta w dziedzinie prania sukien ślubnych. Spowodowało to, iż obecnie cieszymy się dużym zaufaniem naszych Klientów, jak również ich zadowoleniem ze świadczonych przez Pralnie Panda usług.